lekarze od leczenia uzależnień

Jak powinien wyglądać prywatny ośrodek leczenia uzależnień?

Leczenie w prywatnym ośrodku wiąże się z kosztami jak i przebywaniem w nim przez pewien okres czasu, dlatego też oczekuje się, że będzie on spełniał pewne kryteria. Czego pacjenci mają prawo spodziewać się w prywatnej placówce?

Profesjonalnej kadry. Leczenie powinno odbywać się pod okiem wykwalifikowanych lekarzy i pielęgniarek. Wykształcenie to jednak nie wszystko, bowiem duża część terapii uzależnień polega na oddziaływaniu na psychikę pacjenta i podniesienie jego samooceny, a więc osoby obcujące z chorym w klinice powinny być empatyczne i wspierające. Chory powinien wiedzieć, że w razie gorszego samopoczucia, przez całą dobę znajdzie kogoś, kto mu pomoże.

Dobrych warunków mieszkalnych. Ze względu na to, że pacjenci przebywają w takich ośrodkach całodobowo, chcieliby mieć zapewnione godziwe warunki – smaczne jedzenie, czyste pokoje i łazienki. Warto też, aby obsługa zadbała o to, aby w miarę możliwości spełniane były życzenia lokalowe pacjentów: niektórzy wolą samotność, inni chcieliby zostać zakwaterowani w pokoju z innym pacjentem lub pacjentami.

Terenów zielonych. Szczególnie w okresie wiosenno-letnim, chorzy przebywający na leczeniu mogą mieć ochotę na spacery po parku czy lesie mieszczącym się przy ośrodku. Nie bez znaczenia pozostaje również sama lokalizacja – ze względu na to, że wiele osób liczy na dyskrecję takiego leczenia, duże znaczenie ma, aby ośrodek był położony na uboczu.

Zapewnienia zajęć poza terapią. Po zakończeniu detoksu, a w trakcie psychoterapii pacjenci mogą chcieć w wolnym czasie oddać się czynnościom, które pozwolą im odetchnąć i zrelaksować, jak na przykład praca w ogrodzie lub czytanie. Przy niektórych ośrodkach mieszczą się pływalnie i siłownie, jednak trzeba się liczyć z podwyższonymi kosztami pobytu w takiej placówce.

To wszystko znajdziesz w Medox – klinice leczenia uzależnień pod Warszawą. Powinieneś zobaczyć pozytywne opinie ośrodka i jeśli ktoś znajomy ma problem z alkoholem -zainsynuować skorzystanie z usług wymienionych specjalistów.

Leave a Comment